Öröm itt, üröm ott

A megye III. magabiztosan hozta haza a három pontot, míg Vásárosnamény megfricskázta a megye I-es csapat orrát. A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 18. fordulójának mérkőzéseit játszották a hét végén.

Ibrány–Vásárosnamény 2–2 (0–1) Ibrány, 400 néző, v.: Király A.

Nehéz erről a mérkőzésről írni, mert az első félidőt gyakorlatilag leírhatnánk a „felejtsük el” szókapcsolattal. A megbeszélt taktika biztos nem az volt, amit a pályán láthattunk. Egy biztos, amit a vendégcsapattól azonnal plagizálni kell, az a könyörtelen hajtás, az erőszakos test-test elleni kontakt és a megbonthatatlannak tűnő fegyelmezettség.

Az első játékrészben a tuzséri favágó akadémia egykori legszebb pillanatai idéződhettek fel. A vendégek ütve, rúgva, harapva gyakorlatilag megnyerték a párharcok 90 %-át. A hazaiak kapkodva fociztak és a középpályán egyszerűen nem sikerült labdát tartani. Ha nagy nehezen eljutottunk a naményi kapuig, ott vagy elfogyott a tudomány vagy a játékvezető gondolta úgy, hogy jár neki egy főszerep.

A II. félidő úgy kezdődött, ahogy kell – naményi szempontból. Elkerülhető labdavesztés hátul, amit még sikerül szögletre menteni, de ebből viszont gólt kapunk. Ez mintha ébresztően hatott volna, mert a 60. percben (!) megtörtént az első valamire való kapura lövésünk, átvettük a játék irányítását, a középpálya pedig úgy működött, ahogy kellene. Egy jobb oldali beadást követően jött az egyenlítés, majd a játékvezető a 3. tiszta hazai 11-est nagy kegyesen méltóztatott megadni. 2:1 ide, de Bödőcs Tibi is megmondta már: „Nincs idő a gólörömre!” Mert amíg mi fiesztáztunk és azt számolgattuk, hogy a három ponttal hol leszünk a tabellán, ismét jött egy elkerülhető labdavesztés és a naményi játékos úgy esett össze a büntetőterületen, mint a colostok. És a három pont helyett lett egy x.

A hátralevő idő meddő mezőnyfölénnyel, kihagyott helyzetekkel és egy „hát ezt meg, hogy lehetett kihagyni…” naményi ziccerrel telt – ugye mondanom sem kell, hogy egy elkerülhető labdavesztést követően.

Egy megjegyzés a végére: az ilyen gyenge játékvezetőket szokás a labdarúgás szégyenének nevezni… Már a elnézést kívánok!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Ibrány: Menyhárt N. – Boros M., Vidoven M., Csizmarik Á., Nagy N., Flavio (Pápa S.), Kiss P., Szabó M. (Bertók D.), Esze B., Berecki S., Vinicius.

Edző: Paulik István.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Nagy D., Illés P., Mándi L., Balogh Gy., Deskó D. (Danku J.), Bíró J., Fejes J., Bancsi G., Lizák B. (Szeles L.), Lakatos I.

Edző: Farkas Béla.

Gól: Esze B., Kiss P. (11-esből), illetve Fejes J., Mándi L. (11-esből).

Ifi: 0–5.

Paulik István: – A fegyelmezetten játszó Namény ellen hátrányból sikerült fordítani, egy kis szerencsével otthon tarthattuk volna a három pontot.

Farkas Béla: – Birkóztunk a széllel és az ellenféllel, mondhatjuk, igazságos döntetlen született.