Ha csak 4 perc...

Továbbra is a veszélyzóna közelében rostokol a megyei I-ben küzdő csapat. Nem sikerült a pontszerzés a koncentráltabb Sényő ellen. A megye III-as alakulat egy fordulatos szomszédvári rangadón hozta el az egyik pontot.Ibrányi focikörképünk következik.

Ibrány–Sényő-Carnifex 2–3 (1–1) Ibrány, 400 néző, v.: Vitkai.

Az első valamire való helyzetig 20 percet kellett várni. Ezt az időt a vendégcsapat több játékosa is arra használta ki, hogy a Föld energiáját magába szívja, hiszen a legkisebb kontakt esetén, de még talán a lágy tavaszi szél érintésétől is földre kerültek. A mérkőzés legvérlázítóbb esetét is ennek az időszaknak köszönhetjük: Ruska intellektuális fölényét megcsillantva nemes egyszerűséggel utánaköpött Viniciusnak. Talán egy sárgát megért volna ez a sportszerű momentum…

Egy hazai gólvonalról kivágott sényői próbálkozást még megúsztunk, de a Haburcsák Brothers előadását már nem. Egy oda.

A mezőnyben teljesen egyenrangú volt a két csapat, mentünk előre, aminek meg is lett az eredménye. Egy jó beadást Kovács fejelt a hálóba. 1:1.

A második játékrészt bizakodóan várták a hazai szurkolók, egészen az 54. percig, amikor megcsináltuk a lassan-lassan szokásosnak nevezhető labdavesztést, amivel Makai megoldotta a vezetést a vendégeknek. 1:2.

Küzdöttünk, mint malac a jégen, de a próbálkozásokat hol könnyedén, hol kacifántosan állította meg a sényői hátvédsor, Jakocskának így sok dolga nem volt… A 83. percben Bodó brutális belépője eredményeként 11-eshez jutott a hazai csapat. Az eset kapcsán az egykori ibrányi játékos nem kapott sárgát, ami azért érdekes, mert pár perccel később ismét kicsontozta az egyik hazai játékost… Szerencsére Engi belőtte a büntetőt, így ismét döntetlenre álltunk.

A győzelemért mozgósította a hazai csapat a még meglévő energiákat, de nagyon látszott a fáradtság. A döntetlen talán igazságos lett volna, de az 5 perc hosszabbítás végén Madzin megvillant, Sényő pedig kiénekelte a sajtot a szánkból.

A tudósítás végére egy személyes megjegyzés. Ez a csapat a lehetőségeinek határán teljesít. Talán a „Hajrá Ibrány!” kiabálása többet segítene, mint a játékosok, az edző szapulása egyes jegyvásárlóktól.

Gyerünk srácok! Nem szabad feladni! Hajrá Ibrány!

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Ibrány: Menyhárt N. – Berecki S. Esze B., Hruska Á., Kiss P. (Szabó M.), Engi D., Nagy N., Boros M. (Dudás B.), Vidoven M. (Hornyai D.), Kovács G. (Bertók D.), Vinicius.

Edző: Paulik István.

Sényő: Jakocska Cs. – Fiumei V., Bodó G., Klepács K., Ruska T. (Szűcs F.), Ács Á., Toldi A. (Madzin I.), Makai I., Haburcsák B. (Fábri Z.), Phrakonkham, Haburcsák K.

Edző: Ember Roland.

Gól: Kovács G., Engi D., illetve Haburcsák K., Makai I., Madzin I.

Ifi: 2–1.

Paulik István: – Jól futballoztunk, egy kis szerencsével itthon tarthattuk volna a három pontot, Gratulálok a Sényőnek.

Ember Roland: – Izgalmas, kiélezett mérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott, végül ezt nekünk sikerült megszerezni egy szépen befejezett kontratámadás eredményeként. Gratulálok az Ibránynak is, mert jól játszott.